Все що потрібно знати про офісний папір

Класи паперу формату А4/А3

 

Звичайний офісний папір формату А4/А3 щільністю 80 г/м2 підрозділяється на 3 класи: A - папір з відмінними технічними показниками, B - універсальний якісний папір, оптимальний за співвідношенням ціни та якості, C - економічний папір, має мінімальні технічні параметри.

 

Звичайний офісний папір формату А4/А3 щільністю 80 г/м2 поділяється на 3 класи:

 

Клас паперу "А"
Папір із відмінними технічними показниками. Призначена для друку документів найвищої якості (ділове листування з партнерами та клієнтами, документи, що друкуються для керівництва компанії тощо). Гарантує максимальну якість друку, може використовуватися до всіх технологій друку, забезпечує найкращу працездатність офісної техніки. Папір ідеальний для друку документів на високошвидкісних принтерах та копірах. Папір ідеальний як для одностороннього, так і для двостороннього друку (в т.ч. і кольорового). Папір не містить смол та інших речовин, які негативно впливають на обладнання та здоров'я персоналу офісу.

Клас паперу "В"
Універсальний якісний папір, оптимальний за співвідношенням ціни та якості. Технічні характеристики трохи нижчі, ніж у класу «А». Може використовуватися практично у всій техніці, за винятком тієї, яка потребує спеціальних паперів. Зручна для компаній, які не потребують великих обсягів копіювання.

Клас паперу "С"
Найбільш економічний папір, має мінімальні технічні параметри. Призначений для друку документів з невисокими вимогами до якості паперу.

 

 

Характеристики паперу

Завдяки хорошому паперу для копіювання, витрати на сервіс можуть бути зменшені на 30%, оскільки необхідність сервісних робіт у більшості випадків виникає через забруднення обладнання та паперового пилу. Для того, щоб вибрати правильний папір для офісу - дізнайтеся його характеристики.

Щільність паперу (г/кв.м)
Щільність визначає здатність апарату працювати з папером. найпоширеніше значення густини для офісних сортів паперу – 80-90 г/м2. При відхиленні у менший бік можливі захоплення кількох аркушів одночасно, а при відхиленні у більшу – зростає можливість застрягання паперу у принтері.

Білизна паперу, (%)
Здатність паперу відбивати світло розсіяно і поступово в усіх напрямках. Чим вище білизна, тим чіткіше та контрастніше зображення. Відповідність точності кольору зображення оригіналу можлива лише при друкуванні на досить білому папері. Для підвищення білизни при виробництві дорогого високоякісного паперу в сировинну суміш додають оптичні відбілювачі, а також сині та фіолетові барвники, що усувають жовтуватий відтінок, притаманний целюлозним волокнам. Білизна вказується у відсотках. В даний час поряд зі значенням білизни за стандартом ISO вказується також іноді її значення за іншим стандартом – CIE. Але в обох випадках чим вищий цей параметр, тим біліший і якісніший папір.

Якість різання паперу
Дуже важлива характеристика, так як паперовий пил, задирки ушкоджують внутрішні механізми друкувального пристрою. Рекомендується використовувати офісний папір тільки заводського різання (на заводі-виробнику паперу), оскільки це забезпечує кращу працездатність офісної техніки та економію коштів на її обслуговування.

Жорсткість паперу
Опір згинального зусилля. Надто жорсткий або занадто пухкий папір може застрягти в принтері.

Вологість паперу (%)
Оптимальна вологість паперу 4,5-4,7%, таке значення забезпечує необхідний електричний опір.

Електропровідність паперу
При перенесенні зображення папір заряджається (електризується) і, якщо він не має відповідних електростатичних характеристик, процес перенесення тонера на нього відбувається неправильно або не повністю. Висока електропровідність - причина неякісного перенесення та стирання зображення. З іншого боку, підвищене значення електричного опору може призвести до склеювання листів під впливом статичної електрики.

Гладкість паперу
Мікрорельєф паперу, що визначає її роздільну здатність: чим гладше лист, тим вища якість зображення. Однак гладкість не тільки забезпечує оптимальну взаємодію паперу та фарби, а й покращує оптичні властивості поверхні. Папір без оздоблення - матовий. Для надання високої щільності та гладкості її каландрують – пропускають через систему ущільнюючих валів.

Шорсткість паперу
На шорсткому папері тонер може закріпитися неправильно, надалі 'картинка' стирається або обсипається.

Непрозорість паперу (%)
Важливий параметр для двостороннього друку, при такому друку важливо, щоб папір був непрозорим.

Скручування паперу
Високоякісний папір не повинен мати залишкового прогину після друку. На скручування впливають високий вміст вологи, вплив високих температур та тиску.

 

 

Папір для копірувальної техніки

 

Перебуваючи всередині копіювальної машини, аркуш паперу піддається суворим навантаженням. Надійну роботу обладнання гарантує папір, спеціально призначений, правильно упакований і містить оптимальну кількість вологи.

 

 

Вигин та вологість паперу
Перебуваючи всередині копіювальної машини, аркуш паперу піддається суворим навантаженням. Проходячи навколо барабанів, що подають роликів та інших деталей механізму транспортера, він згинається і, якщо вміст вологи занадто високий, застряє. Під впливом високих температур і тисків, характерних для формування зображення, вологий папір може скручуватися. Через це теж відбуваються часті застрягання. Якщо вологість паперу перевищує 5,3%, скручування паперу неминуче.

Щоб компенсувати тенденцію до скручування під дією тепла та тиску, деякі види паперу виготовляють трохи вигнутими. На їх упаковці зображено стрілку, що вказує правильну орієнтацію під час завантаження.

Надійну роботу обладнання гарантує папір, спеціально призначений, правильно упакований і містить оптимальну кількість вологи. Папір зі зниженим вмістом вологи при розпаковуванні починає швидко поглинати його з повітря. Краї листа стають хвилястими - надійність роботи обладнання стрімко падає.

Коефіцієнт тертя паперу
Більшість копіювально-розмножувальних апаратів використовують фрикційні механізми подачі листа. Щоб не відбувалися збої, папір повинен мати певний коефіцієнт тертя. Якщо апарати оснащені вакуумними податчиками, то їх правильної роботи стає важливим такий параметр паперу, як пористість.

Електростатичний заряд.
Висока температура, яка використовується для закріплення тонера, у поєднанні з тертям паперу під час її руху на стрічках транспортера призводить до того, що листи накопичують електростатичний заряд. Це погіршується, якщо вологість паперу занадто мала. Через електростатичний заряд виникають проблеми при післядрукарській обробці, наприклад, при укладанні відбитків або їх сортуванні.

Паперовий пил
Паперовий пил - одна з головних причин виходу з ладу копіювально-розмножувальної техніки. Пил утворюється не тільки при різанні паперу та його упаковці. Недостатньо відпрацьована технологія, зокрема надмірна кількість карбонату кальцію, введена при проклеюванні, також створює проблему забруднення апаратів.

 

 

Як слід зберігати папір для офісу

 

Як слід зберігати папір для офісу
Папір для офісу повинен зберігатися у горизонтальному положенні в приміщенні з постійною температурою та нормальною вологістю. Оптимальними умовами для зберігання паперу для офісу є температура 20 градусів за Цельсієм та відносна вологість 50%. Не допускайте впливу на папір прямих сонячних променів.

 

Упаковка офісного паперу захищає його від впливу вологи, тому небажано залишати папір у відкритому вигляді на тривалий час, щоб він не відволожився. Слід уникати різких коливань температури та зберігання товару на підлозі.

 

Після складування та транспортування паперу для офісу, перед початком його використання рекомендується піддати папір акліматизації до вологості та температури повітря приміщення. Влітку на акліматизацію потрібні одні, а взимку три доби. У цьому випадку після відкриття упаковки відносна вологість паперу не зміниться, що допоможе уникнути можливих змін у структурі паперу. Втім, чим вища якість паперу, тим менше вона реагуватиме на зміни в навколишньому середовищі.

Нероздруковані коробки офісного паперу зберігайте в транспортній упаковці горизонтально. Тоді вибраний вами папір не втратить свої найкращі властивості.

 

 

Екологічні стандарти паперу

 

Екологічні стандарти паперу
Піктограми екологічних стандартів на упаковці паперу допомагає споживачам легко визначати продукцію, якість та властивості яких відповідають вимогам стандартів у сферах охорони навколишнього середовища та здоров'я.

  ISO 14001 – це міжнародний стандарт із систем екологічного менеджменту. Компанії, які підтвердили відповідність своїх технологічних процесів стандарту ISO 14001, спрямовують усі сили на мінімізацію впливу на довкілля своїх виробничих процесів, продуктів чи послуг.

EMAS (Eco Management and Audit Scheme, з англ. "схема екологічного менеджменту та аудиту"). Додатково до вимог стандарту ISO 14001, цей документ наказує організаціям проведення офіційного попереднього екологічного аналізу та публікацію екологічного звіту, який покликаний інформувати усі зацікавлені сторони про завдання управління охороною навколишнього середовища та їх виконання на підприємстві.и.

Стандарт Nordic Swan (з англ. "скандинавський лебідь") висуває більш жорсткі вимоги до систем екологічного менеджменту підприємств. Зона дії цього стандарту поширюється на Норвегію, Данію, Фінляндію та Ісландії. Організація Nordic Swan просуває концепцію раціонального споживання, відстежуючи вплив товарів та послуг на довкілля кожному етапі їх життєвого циклу: від видобутку сировини до утилізації.

У країнах Європейського Союзу поширене екомаркування EU Flower (з англ. «Квітка ЄС»). Вона допомагає споживачам легко визначати продукцію, якість та властивості яких відповідають вимогам стандартів у сферах охорони навколишнього середовища та здоров'я. При маркуванні продукції даним знаком також враховується його впливом геть довкілля протягом усього життєвого циклу.

Знак TCF (Totally Chlorine Free, з англ. «без хлору») використовується у паперовій промисловості для позначення продукції, у процесі виробництва якої не використовуються компоненти, що містять хлор. Він також свідчить про те, що у паперовій масі не міститься продуктів повторнопереробки.

Знак ECF (Elementary Chlorine Free, з англ. «без елементарного хлору»). У технології ECF відбілювання паперової маси відбувається з використанням сполук хлору, наприклад його двоокису, що зменшує утворення побічних продуктів реакції, небезпечних для навколишнього середовища. Папір ECF, на відміну від TCF, може містити в собі повторно перероблені волокна.

Метою міжнародної асоціації FSC (Forest Stewardship Council, c англ. «лісова опікунська рада») є сприяння екологічно відповідальному, соціально орієнтованому та економічно стійкому лісокористуванню та управлінню світовими лісовими ресурсами. Маркування знаком FSC свідчить про те, що продукцію отримано в результаті легального та відповідального лісокористування в екологічному, соціальному та економічному аспектах, а також пройшла аудит на відповідність критеріям асоціації FSC.

PEFC (Program for the Endorsement of Forest Certification, з англ. «Програма із затвердження схем лісової сертифікації») – це міжнародна система сертифікації лісового господарства та торгівлі деревиною. У виробництві продуктів, маркованих знаком PEFC, використовується деревина, вирощена в сертифікованих лісогосподарствах із спонукань економічної, соціальної та екологічної перспективи, та їх відповідність підтверджується внаслідок незалежного аудиту акредитованими сертифікаційними організаціями.